Na naszym BLOGU znajdziecie ciekawe materiały poświęcone stylowi życia, porady dietetyczne, a także inne artykuły poświęcone zdrowiu, aktywności i pomyślnemu starzeniu.

Porady dietetyka – mgr Katarzyny Stańczyk. Wyzwania w żywieniu osób starszych.

Starzenie się organizmu jest fizjologicznym procesem, któremu towarzyszy obniżenie tempa przemiany materii i stopniowy ubytek masy mięśniowej, a także ograniczenie przyswajalności składników pokarmowych. Te zmiany, w połączeniu z niską aktywnością..

Bezpieczeństwo Seniorów w dobie pandemii

Warunkiem efektywności każdego systemu ochrony zdrowia jest to, aby był dostosowany do potrzeb i skuteczny w zapewnianiu wysokiej jakości opieki medycznej, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. Każdy z nas tego oczekuje…

Innowacyjne technologie w ochronie zdrowia

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych w 2018 roku na zlecenie firmy doradczej Deloitte „2018 Global Health Care Outlook. The Evolution of Smart Health Care” w najbliższym dziesięcioleciu placówki ochrony zdrowia..

Szczepienia – najskuteczniejsza metoda profilaktyki chorób zakaźnych!

Szczepienia należą do najważniejszych zdobyczy współczesnej medycyny. Jednocześnie są najlepszą znaną metodą profilaktyki chorób zakaźnych – ratują życie i chronią przed powikłaniami związanymi z niebezpiecznymi chorobami zakaźnymi, w tym COVID-19.

Raport Fundacji SAS

Wydłużanie czasu trwania życia i wzrost odsetka osób w wieku poprodukcyjnym w populacji ogólnej to jedne z wyznaczników współczesnej polityki społecznej, której składową jest polityka senioralna. Realizacja jej założeń ma..